استفاده از پوکه برای کف سازی ساختمان را می توان به عنوان نازک کاری در عملیات ساختمان سازی، فرایندی مهم دانست. اگر مهندس ساختمان هستید و یا به تازگی مشغول ساخت ساختمانتان هستید از خرید پوکه معدنی عبدی برای کف سازی ساختمان و شیب بندی ساختمانتان غافل نشوید. داشتن اطلاعات کافی در مورد تمامی نکات اجرای آن برای مجریان و مهندسان ناظر کاملا ضروری و با اهمیت است. به طوری که باید تمامی این نکات را در ساخت سازه ها در نظر بگیرند. 

در حقیقت کف سازی ساختمان با پوکه به این معنا است که بتوان سطحی قابل استفاده و مناسب برای سکونت در ساختمان ایجاد کرد. این فرایند باید به گونه ای انجام بگیرد که استانداردهای ایمنی رعایت شده و زیبایی و دوام آن نیز تامین گردد. البته باید بدانید در هر مکانی باید از کف سازی خاصی استفاده شود تا بتوان کارایی مورد نظر را تامین نمود.

کف سازی ساختمان چیست؟

همان طور که اشاره کردیم قسمتی از فرایند نازک کاری در پروژه های ساختمانی به عملیات کف سازی مربوط می شود. در صورتی که از بهترین پوکه برای کف سازی ساختمان استفاده گردد، می توان پیاده سازی کف فضاهای مورد نظر را بر اساس مشخصات فنی درج شده در پروژه اجرا کرد و آن را به بهره برداری رساند. 

لازم به ذکر است که برای انجام کف سازی در پروژه های ساختمانی دو مرحله در نظر گرفته می شود: زیرسازی کف و روسازی آن. هر کدام از این قسمت ها و مراحل با جزئیات متفاوتی اجرا می شوند. در نهایت بهتر است اشاره کنیم که اجرای کف سازی ساختمان با پوکه باید طوری انجام شود که بتواند وزن مصالح، لوازم، اثاثیه و ساکنین ساختمان را تحمل نماید.

کف سازی ساختمان با پوکه معدنی
کف سازی ساختمان با پوکه معدنی

از چه نوع مصالحی برای کف سازی ساختمان استفاده میشود؟

مصالح مورد استفاده برای کف سازی باید یک سری شرایط و ویژگی هایی داشته باشند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • جلوگیری از سر خوردن و لغزش 
 • عایق صوتی و رطوبتی
 • سادگی در شستشو و نظافت
 • مقاوم در برابر حرارت و آتش

در بین موارد ذکر شده پایداری و دوام در مقابل رطوبت را می توان مهمترین ویژگی معرفی کرد. همچنین شما باید دقت نمایید که مصالح خود را از چه فروشگاهی با چه قیمتی خرید مینمایید. استعلام به روزترین قیمت پوکه معدنی برای کف سازی ساختمان را از پوکه معدنی عبدی بخواهید 

انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد در کف سازی؟

درست است که بهتر است از پوکه در کف سازی ساختمان استفاده گردد؛ ولی این نوع سنگ معدنی تنها گزینه نیست و می توان از مصالح دیگری نیز استفاده نمود. در ادامه به انواع مصالح پر مصرف در عملیات کف سازی ساختمان اشاره می کنیم.

 1. موزائیک: یکی از پرکاربردترین انواع مصالح ساختمانی که در کف سازی ساختمان ها به کار می رود موزائیک است. با توجه به این که فشار پرسی و لرزش، عامل تراکم این نوع کفپوش است؛ می توان آن را نوعی بتن متراکم به شمار آورد.
 2. سرامیک و کاشی: برای کف سازی و نماسازی قسمت های داخلی و خارجی ساختمان ها از سرامیک و کاشی استفاده می گردد. البته باید دقت کنید که از سرامیک و کاشی های بدون لب پریدگی برای این منظور استفاده کنید.
 3. سنگ: سنگ هایی که برای کف سازی به کار می روند باید علاوه بر مقاومت در مقابل سائیدگی، بدون هیچ گونه خلل و فرجی باشند. همان طور که می دانید در بین مصالح دیگر، سنگ مقاومت بیشتری داشته و به همین دلیل کاربرد بیشتری هم دارد.
 4. پارکت: از مصالح دیگری که در عملیات کف سازی کاربردی زیادی دارد، پارکت است. پارکت از چوب ساخته می شود و به حالت آماده و در طرح ها و اندازه های مختلف به فروش می رسد. برای اینکه بتوان از پارکت در مقابل سائیدگی، حشرات و پوسیدگی محافظت کرد در ساخت آن از مواد پلاستیکی استفاده می گردد.
 5. بتن: با ترکیب سیمان و آب می توان بتن تهیه کرد که مقاومت و استحکام خیلی زیادی دارد. کفپوش های بتنی برای فضاهایی که ماشین آلات و افراد زیادی در آن تردد می کنند به کار می روند. پارکینگ های طبقاتی و کارخانه ها نمونه هایی از این مکان ها هستند.
پوک برای کف سازی ساختمان
پوک برای کف سازی ساختمان

پوکه، بهترین مصالح در کف سازی ساختمان

برای اینکه بتوانیم استفاده از پوکه در کف سازی ساختمان را به عنوان بهترین مصالح ساختمانی توجیه کنیم، بهتر است به ویژگی ها و مزایای استفاده از پوکه اشاره کنیم:

 • وزن بسیار سبکی دارد و می تواند از بار مرده ساختمان بکاهد.
 • پوکه از مقاومت بالایی برخوردار است و می تواند بار وارد بر آن را تحمل کند.
 • پوکه به دلیل استحکام و دوام بالایی که دارد، ماندگاری بسیار زیادی دارد.
 • پوکه می تواند به عنوان عایق صوتی و دما عمل کند. بر همین اساس در مقابل آتش سوزی و حریق استحکام مناسبی دارد.
 • پوکه در مقابل رطوبت مقاومت بسیار خوبی دارد.
 • با استفاده از پوکه می توان خیلی ساده و به سهولت کف را اجرا نمود.
 • پوکه قیمتی مقرون به صرفه و بسیار مناسب دارد.

با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت پوکه در کف سازی ساختمان بهترین انتخاب محسوب می گردد. 

بهترین نوع پوکه برای کف سازی ساختمان کدام است؟

حال که متوجه مزایای استفاده از پوکه در کف سازی ساختمان شدید، بهتر بدانید که پوکه انواع مختلف، با اندازه های متفاوتی دارد. آیا می دانید بهترین پوکه برای کف سازی ساختمان کدام است؟ 

پوکه سیاه قروه برای کف سازی ساختمان می تواند به عنوان بهترین پوکه برای کف سازی ساختمان معرفی گردد. چرا که علاوه بر داشتن قیمت مناسب، از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است. خاطر نشان می کنیم که در بین انواع مختلف پوکه معدنی موجود در ایران، پوکه سیاه قروه کیفیت بهتری دارد. اما باید دقت کنید که این پوکه نیز سایزهای مختلفی دارد که باید متناسب با کف، اندازه مناسب انتخاب گردد. این سایزها عبارتند از:

 • ریزترین پوکه یا پوکه پودری ماسه ای
 • پوکه عدسی
 • پوکه نخودی
 • پوکه فندقی
 • پوکه گردویی و یا بادامی یا درشت ترین نوع پوکه
کف سازی با پوکه سیاه قروه
پوکه سیاه قروه بهترین پوکه برای کف سازی

استفاده از این سایزهای مختلف به چند حالت می تواند انجام بگیرد. در حقیقت کف سازی ساختمان با پوکه به حالت ترکیبی انجام می گیرد. پوکه ترکیبی، مخلوطی از اندازه های مختلف پوکه است که می تواند موجب انسجام کامل ملات پوکه ای گردد. در این حالت پوکه های ریزتر می توانند قسمت های خالی که در بین پوکه های درشت تر وجود دارد را پر کند تا به این ترتیب هیچ گونه فضای خالی بین آنها باقی نماند.

خرید پوکه معدنی برای کف سازی ساختمان

مرغوبیت و کیفیت پوکه ها با توجه به وزن آنها تعیین می گردد. یعنی پوکه های سبک تر کیفیت بهتری داشته و برای کف سازی مناسب تر هستند. بر همین اساس توصیه می گردد تا از فروشگاه ها و مراکز معتبر اقدام به خرید پوکه کنید تا کیفیت آن تضمین گردد. دقت و توجه تیم پوکه معدنی عبدی به کیفیت پوکه باعث شده است پوکه عبدی کی از بزرگترین فروشندگان پوکه در ایران شود. جهت خرید پوکه معدنی برای کف سازی ساختمان پیشنهاد میکنیم از پوکه های پوکه معدنی عبدی خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *