پوکه ساختمانی | خرید پوکه معدنی ساختمان سازی

پوکه ساختمان سازی یکی از مهمترین مصالح ساختمانی در دنیای امروز به شمار می رود که به نیازهای مختلف کاربران در ساخت و ساز پاسخ می دهد. قیمت و هزینه انواع خرید پوکه بسته به عوامل مختلفی تعیین می شود. برای استفاده از این مصالح در صنایع ساختمان سازی باید حتما با قیمت و هزینه های به روز آن ها آشنایی داشته باشید. هر یک از این پوکه ها در مراحل مختلفی از پروژه های ساختمان سازی به کار برده می شوند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

خرید پوکه ساختمان سازی

خرید و قیمت انواع پوکه ساختمانی

پوکه ساختمان سازی انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها برای مصارف به خصوصی مورد استفاده هستند. برای تعیین قیمت پوکه ها، نوع کاربری و ویژگی های کیفی هر یک ارزیابی می شود. در ادامه به بررسی برخی از کاربردهای مهم این مصالح در عرصه های ساختمانی می پردازیم.

خرید پوکه شیب بندی پشت بام

پوکه ساختمانی برای شیب بندی ساختمان ها در بخش پشت بام کارایی قابل توجهی دارد. برای استفاده از این پوکه ها در این حوزه ابتدا در بخش کف ساختمانی یک لایه پوکه ریخته می شود و سپس روی این مواد کمی ملات مخصوص استفاده خواهد شد. در صورتی که فرایند شیب بندی بین طبقات و در بخش پشت بام ساختمان با دقت کافی انجام شود، آب به سایر طبقات نفوذ نمی کند و این مسئله استفاده از پوکه ها را در این حوزه بیشتر کرده است. استفاده از پوکه برای شیب بندی ساختمانی یک راه حل مقرون به صرفه است و هزینه های اجرای پروژه ها را به حداقل می رساند. به همین خاطر بسیاری از کارفرمایان پروژه های ساختمانی این مصالح را جایگزین سایر محصولات مخصوص ساختمان سازی می کنند.

پوکه معدنی ساختمانی
پوکه ساختمانی در ساخت و ساز

خرید پوکه کف سازی

قیمت پوکه ساختمانی بسته به نوع این مصالح و برند سازنده آن ها تغییر می کند. هر یک از این پوکه ها بسیاری از نیازهای صنعتگران ساختمانی را برآورده می کنند. از این رو همواره توصیه می شود که برای خرید هر مدل از آن ها با در نظر گرفتن نوع نیازهای خود از کارشناسان ما کمک بخواهید. در مجموعه ما بهترین انواع پوکه بسته به نوع کاربری مشتریان عرضه می شوند.

جهت خرید پوکه معدنی در اصفهان برای شیب بندی ساختمان اینجا را کلیک نمایید

پوکه های مخصوص کف سازی به دو روش برای فرایند ساختمان سازی به کار برده می شوند. در روش اول ابتدا کروم بندی و شیب بندی ساختمان مورد نظر انجام می گیرد. سپس دانه های پوکه بر سطح زمین پخش می شوند و برای یک دست کردن سطح آن ها از فرایند پوکه کوبی استفاده می کنند. به این ترتیب سطح کار به خوبی یک دست می شود. سپس ترکیب ماسه و سیمان بر روی سطح مورد نظر اضافه خواهد شد.

در روش بعدی برای استفاده از پوکه در کف سازی ساختمانی، شیب بندی کار پیش از انجام پوکه ریزی انجام خواهد شد و پس از مدت طولانی تری از پوکه و سیمان ترکیب شده با آن بر روی سطح استفاده می کنند. در این روش دیگر نیازی به متراکم سازی کف نخواهید داشت.

خرید پوکه سبک سازی ساختمان

پوکه ساختمانی یکی از مصالح پرطرفدار در این حوزه به شمار می رود. از دلایل مهم شهرت این پوکه های ساختمانی می توان به وزن سبک آن ها اشاره کرد. هر چه وزن مصالح به کار رفته در پرژه های ساختمانی کاهش پیدا کند، وزن نهایی ساختمان نیز کمتر شده و در نتیجه مقاومت و استحکام آن افزایش پیدا می کند. به همین خاطر بسیاری از کارفرمایان پروژه های ساختمانی در بخش های مختلف فرایند ساختمان سازی از انواع پوکه های معدنی برای سبک سازی کار استفاده می کنند.

برخی از پوکه های معدنی برای استفاده در صنایع ساختمان سازی پرکاربردتر هستند. از میان آن ها می توان به پوکه های زیر اشاره کرد:

 1. پوکه بادامی شبیه به پوکه عدسی و پوکه معدنی نخودی ساخته می شوند. اما قیمت آن ها به میزان قابل توجهی کمتر از این دو نوع پوکه برآورد می شود.
 2. پوکه ماسه ای که اغلب برای شیب بندی ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.
 3. پوکه های فندقی نیز در این میان جای می گیرند که کارایی آن ها نیز بیشتر در بخش شیب بندی ساختمان است. شما می توانید برای خرید بهترین مدل های این پوکه معدنی تهران را از مجموعه ما اقدام کرده و از کارشناسان حرفه ای ما کمک بخواهید.
  پوکه معدنی ساخنمانی
  پوکه معدنی در ساختمان سازی

خرید پوکه مقاوم سازی و استحکام و دوام ساختمان

پوکه ساختمان سازی برای افزایش مقاومت ساختمان نیز کارایی خواهد داشت. شما می توانید هر یک از این پوکه ها را به دلیل وزن سبک برای سبک سازی ساختمان و در نهایت مقاومت بیشتر آن در برابر زلزله و سایر خطرات طبیعی به کار ببرید. این پوکه ها انقلابی در عرصه های ساخت و ساز به وجود آورده اند و به همین خاطر در این حوزه به شهرت رسیده اند.

خرید پوکه معدنی ساختمانی در شهرسازی و مترو و تونل

پوکه ساختمانی برای مصارف شهرسازی و تونل سازی نیز کارایی دارد. قابلیت های مختلف این پوکه ها سبب افزایش کاربری آن ها در صنعت ساخت تونل و مترو شده است. از جمله این قابلیت ها می توان به عایق کاری فوق العاده صدا با استفاده از آن ها اشاره کرد. به این ترتیب در این محیط ها از بروز هر گونه آلودگی صوتی پیشگیری می شود.

با استفاده از آن ها میزان جذب رطوبت در تونل ها و متروها به حداقل می رسد و این مسئله فرسودگی این بخش ها را به حداقل می رساند. وزن سبک پوکه ها استحکام تونل ها و متروها را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد. به علاوه پوکه های معدنی عمر و دوام تونل و متروها را به شدت افزایش می دهد.

اهمیت و مزیت پوکه معدنی در ساختمان سازی

پوکه ساختمان سازی مزایای بی شماری برای عرصه های مختلف به ویژه بخش ساخت و ساز دارد. برخی از این مزیت ها را در زیر مشاهده می کنید:

 • انواع این پوکه معدنی با هزینه به صرفه ای خرید و فروش می شوند و این مسئله سبب کاهش هزینه های پروژه های ساختمانی خواهد شد.
 • انواع پوکه ها یک عایق قدرتمند در برابر صورت و رطوبت هستند و به همین خاطر انواع ساختمان ها را از مواد گران قیمت جانبی برای عایق کاری بی نیاز خواهند کرد.
 • سازه های ساخته شده با استفاده از پوکه های معدنی دوام بیشتری داشته و در طولانی مدت کمتر دچار استهلاک می شوند. این مسئله از بروز خسارات مختلف در بخش های مختلف ساختمان جلوگیری کرده و تعمیرات ساختمان ها را به حداقل می رساند.
 • استفاده از این پوکه ها در بخش های مختلف ساختمان سازی بسیار ساده خواهد بود.

جمع بندی

در این بخش در خصوص یکی از پرکاربردترین مصالح در عرصه های صنعتی امروزی اطلاعاتی را بررسی کردیم. انواع پوکه ساختمانی با قیمت ها و مدل های متنوعی در دنیای امروز ارائه می شوند و هر یک از آن ها نیازهای مختلف کاربران را برآورده می سازند. شما می توانید هر یک از این محصولات را برای تامین نیازهای خود در بخش های مختلف صنعتی خریداری کنید و کیفیت امور خود را با استفاده از این مصالح ارتقا دهید. کارشناسان معتبر مجموعه ما ویژگی های فنی و کیفی هر یک از این پوکه ها را برای خریداران شرح می دهند؛ برای خرید این محصولات همین حالا اقدام کنید.