پوکه معدنی برای مصارف خانگی و استفاده در خانه

آیا شما از کاربرد خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی اطلاع دارید؟ معمولا برای تمیز کردن مبلمان و لوازم دیگر از چه موادی استفاده می کنید؟ بیشتر افراد برای تمیزی هر یک از لوازم منزل از پاک کننده جداگانه ای استفاده می کنند. این مساله می تواند علاوه بر این که هزینه گزافی را به شما تحمیل می کند، شما را کلافه کرده و عملکرد مناسبی نیز ارائه ندهد. مسلما هیچ یک از ما دوست نداریم خانه را کثیف و آلوده ببینیم و به پاکیزگی اهمیت بیشتری می دهیم.اما نگران نباشید زیرا قصد داریم تا راه حلی  مفید و مناسب معرفی کنیم که علاوه بر عملکرد فوق العاده، هزینه کمتری نیز دارد.

applied mineral pumice 1

استفاده از پوکه معدنی خانگی می تواند علاوه بر اینکه در صنایع مختلف به صورت گسترده استفاده می شود، در مصارف خانگی نیز کاربردهای بسیاری دارد. در ادامه سعی خواهیم کرد شما را با مصارف گسترده ای از این پومیس معدنی در خانه آشنا کنیم. پس توصیه می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید

خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی

کاربردهای خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی

استفاده از پوکه معدنی خانگی به یک مورد خاص منحصر نمی شود و می توان برای آن طیف گسترده ای در نظر گرفت. از تمیز کردن و برق انداختن اجاق گاز و سینک ظرفشویی گرفته تا تقویت رشد گیاهان گلدان ها و تمیزی مبلمان همگی می توانند با استفاده از انواع مختلف پوکه انجام بگیرند. 

به عنوان مثال به جای خوشبوکننده های شیمیایی می توانید با آغشته کرده پوکه معدنی با اسانس دلخواه خود و قرار دادن در گوشه ای از منزل به خوشبو شدن فضای داخلی خانه کمک کنید. ترفندی ساده، ارزان قیمت و کاربردی که با استفاده از این پومیس می توانید آن را انجام دهید.

حتی می توانید با تمیزکردن کاشی های چینی کف استخر با پوکه معدنی که رسوبات کلسیم و لکه های سفید رنگی بر روی آنها باقی مانده را با استفاده کنید. این روش علاوه بر بی خطر بودن، هزینه چندانی هم نخواهد داشت. علاوه بر این با استفاده از پوکه معدنی می توان ظاهر لباس های قدیمی را با کمی تغییر، مناسب نمود.

با خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی می توان در عناوین مختلفی استفاده نمود که در ادامه سعی خواهیم کرد به چند مورد از پر کاربردترین آنها اشاره کنیم:

بیشتر بخوانید: پوکه معدنی تبریز

بهترین پوکه معدنی خانگی

برای خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی، نیاز به شناخت بهترین پوکه معدنی خانگی دارید که شامل:

  • پوکه معدنی قروه: از این پوکه در بسیاری از صنایع به عنوان بهترین پوکه معدنی یاد می شود. همچنین این پوکه در مصارف خانگی هم مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.
  • پوکه معدنی نخودی: این پومیس با اندازه 5 الی 12 میلی متر و با وزن 700 الی 800 کیلوگرم در هر مترمکعب، در وبسایت پوکه نت به فروش می رسد.
  •  

قیمت خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی

برای دانستن قیمت پوکه معدنی برای مصارف خانگی ابتدا باید عوامل تاثیر گذار بر قیمت پوکه معدنی خانگی را بدانید. اولین عامل محاسبه، میزان تخلخل آن می باشد. دومین عامل، وزن تعیین شده برای پوکه معدنی خانگی می باشد. سومین شاخص، میزان مواد آلی و معدنی موجود است. و آخرین معیار کیفیت می باشد.

شما هم قصد خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی خود را دارید؟

کاربرد پوکه معدنی به عنوان سنگ پا

از پوکه معدنی برای ساخت و تولید سنگ پا در سایز کوچک ولی مشخص استفاده می گردد. قابلیت اصلی سنگ پا و دلیل خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی، ساییدن سطح پوست و از بین بردن لایه های مرده و سفت در ناحیه پاشنه پا است. در طب سنتی از زمان های گذشته بر استفاده از سنگ پا تاکید شده است. حتی رومیان باستان نیز از پوکه معدنی برای این منظور  و تامین بهداشت پوست استفاده می کردند. 

پوکه معدنی در سطح خود دارای خلل و فرجی است که می تواند با ایجاد سایش به عنوان لایه بردار به کار رود. داشتن پوستی روشن، شفاف و لطیف از مزایای استفاده از سنگ پا به شمار می رود. البته باید توجه کنید که سنگ پا، جنس های متفاوتی دارد. 

برخی از آنها از جنسی لطیف تر و نرم تر برخوردار هستند که در خارج از کشور از فروش بالایی برخوردار هستند. این نوع از سنگ پا با توجه به سطح صیقلی ای که دارند برای مصارف خاصی فرآوری شده اند تا بتوانند به نیاز مخاطبان پاسخ دهند.

کاربرد پوکه معدنی در آکواریوم

ممکن است شما نیز از دوستداران حیوانات خانگی باشید و در بین آنها نگهداری از ماهی در آکواریوم را ترجیح دهید. اکواریوم می تواند زیبایی خانه و منزل شما را افزایش داده و حتی آرامش بیشتری را در فضا حاکم نماید. زیبایی آکواریوم در ایجاد تنوع است به طوری که باید بتوانید محیط داخلی آکواریوم را از یکنواختی خارج کنید. وسایل و لوازم تزئینی بدون وارد کردن آسیب به ماهی ها می توانند جلوه بصری آکواریوم را دو چندان نماید.

از جمله لوازمی که می توان برای این منظور استفاده کرد، پوکه های معدنی و گیاهان دریایی هستند. پوکه معدنی خانگی مورد استفاده در داخل آکواریوم، نه تنها خطری برای ماهی ها ندارند، بلکه می توانند رشد گیاهان درون آکواریوم را نیز بهبود ببخشند.

بخوانید: استفاده از پوکه معدنی برای زیبایی آکواریوم ها

 

برای پوکه آکواریوم می توانید از انواع مختلف پوکه های معدنی از قبیل پوکه عدسی، پوکه بادامی، پوکه قروه و پوکه فندقی با توجه به سلیقه و نیاز خود استفاده کنید. ناگفته نماند که پرلیت و اسکوریا نیز از دیگر انواع پوکه معدنی هستند که شما می توانید بر اساس سلیقه و نیازی که دارید و با توجه به ظرفیت آکواریوم از آنها نیز استفاده کنید.

خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی و آکواریوم

کاربرد پوکه معدنی در تزئینات دیوار خانه

دیوارهای خانه در صورتی که ساده و بدون تزئینات رها شوند، نمی توانند زیبایی خاصی داشته باشند. سادگی زیبا است و می تواند مورد توجه هر طیف سلیقه ای باشد ولی سادگی نیز تا حدی می تواند مورد قبول باشد. برای اینکه دیوارها را از سادگی محض خارج کرد لازم است از تزئینات مختلفی استفاده کنید.

یکی از تزئیناتی که می تواند در طرح ها و رنگ های متنوعی اجرا گردد، استفاده و خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی هستند. این سری تزئینات به دلیل زیبایی وصف ناپذیری که دارند مورد استقبال خریداران و افراد بسیاری قرار گرفته اند.

کاربرد خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی - برق انداختن اجاق گاز

بی شک شما نیز در برخی مواقع با دیدن کثیفی های موجود بر روی اجاق گاز و مشکلاتی که برای پاک کردن آن دارید، به فکر فرو رفته اید. در این شرایط به نظر شما چه نوع شوینده ای می تواند کارساز بوده و دشواری کار را کاهش دهد؟ این کثیفی ها سرسخت هستند و معمولا با استفاده از صابون ها و شوینده های سنتی به خوبی پاک نمی شوند. 

توصیه می کنیم در چنین شرایطی استفاده و خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی را نیز امتحان کنید؛ چرا که این کار بسیار مفید خواهد بود. به عبارتی لکه ها و چربی های به جا مانده از پخت غذا با استفاده از پوکه معدنی به راحتی تمیز می شوند. برای این کار بهتر است پوکه معدنی را کمی مرطوب کرده و بر روی سطح خشک اجاق گاز به آرامی بکشید. دقت کنید این کار را به آهستگی انجام دهید تا هیچ کونه خط و خشی بر روی اجاق گاز ایجاد نگردد.

کاربرد پوکه معدنی در تمیز کردن سرویس بهداشتی

شوینده های بسیار قوی نیز ممکن است در برخی مواقع قادر به تمیز کردن سرویس های بهداشتی نباشند. استفاده از برس تنها نیز نمی تواند کارایی چندانی داشته باشد، پس چگونه می توان سرویس بهداشتی خانه را تمیز کرد؟

استفاده از پوکه معدنی خانگی می تواند کارتان را راه بیندازد و زردی و کثیفی کاسه توالت را از بین ببرد. البته تاکید می کنیم که قبل از شروع به کار ابتدا پوکه معدنی را مرطوب کنید تا مینای کاسه توالت را خراش ندهد.

کاربرد پوکه معدنی در خاک گلدان های خانگی

گلدان های خانگی که در داخل خانه پرورش داده می شوند را می توان از ترکیب خاک با شن و ماسه پر نمود تا خاک آنها کمی سبک تر گردد. در این حالت با استفاده از آبی که توسط ریشه گیاه جذب می گردد می توان انتظار رشدی با روند آهسته و معمولی را داشت. 

در صورتی که در همین گلدان های خانگی از مقداری پوکه معدنی نیز استفاده گردد، می توان گفت شاهد معجزه خواهید بود. چرا که رشد گیاهان شما به میزان فوق العاده ای افزایش خواهد می یابد. حتما می دانید که پوکه معدنی خانگی حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی است. همین عامل موجب افزایش رشد و نمو گیاهان شده و به عنوان کاتالیزور عمل می کند. 

لازم به ذکر است که تاثیر پوکه معدنی زمانی چشمگیر خواهد بود که بتوانید از ترکیب صحیحی برای این منظور استفاده کنید. 

خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی

کاربرد پوکه معدنی در تمیز کردن سینک و وان

برای تمیز کردن لکه های سرسخت سینک و وان حمام می توانید از خدمات خرید پوکه معدنی برای مصارف خانگی استفاده کنید و با این کار آنها را مانند روز اول تمیز و براق نمایید. برای وان ها و سینک های سفالی استفاده از انواع نرم تر پوکه های معدنی می تواند گزینه مناسب تری باشد. ممکن است برای این کار نیاز به چند سنگ داشته باشید زیرا این سنگ ها به سرعت حل شده و از بین می روند؛ با وجود این باید به ارزش نهایی کار بیاندیشید. 

استفاده از روش های قوی و حرفه ای علاوه بر اینکه نیاز به تلاش بیشتری دارند، برای خرید این پاک کننده های قوی هزینه بالایی نیز نیاز دارید. این در حالی است که پوکه های معدنی، قیمت ارزان تری دارند. تنها موردی که نباید فراموش کنید خرید پوکه های نرم برای این منظور است تا در زمان ساییدگی، از خراشیدگی سطوح جلوگیری گردد.

سخن پایانی

در این محتوا به دلایل اهمیت استفاده از پوکه معدنی خانگی برای تمیز کردن خانه و تزیین وسایل خانگی پرداخته ایم. همچنین پوکه معدنی عبدی با بیش از 15 سال سابقه در زمینه تولید و فروش بهترین پوکه معدنی برای خدمات دیزاین وسایل منزل با پوکه معدنی و یا نظافت آن، در وبسایت پوکه نت در حال فعالیت و خدمت رسانی می باشد.

با تهیه پوکه معدنی خانگی، به لوازم خانه خود زیبایی و تمیزی ببخشید!