سنگ پا یک نوع پوکه معدنی می باشد که کاربردهای و خواص های فراوانی برای تمام نقاط بدن دارد و باید روش استفاده ای سنگ پای را بدانید و ما در این قسمت ما می دانیم که سنگ پا چیست، خواص سنگ پا، انواع سنگ پا جدید، کاربرد سنگ پا و… از بخش های است که در پوکه معدنی عبدی توضیح خواهیم داد.

سنگ پا چیست ؟

سنگ پا یا پوکه معدنی یک سنگ معدنی است که در عمق زمین به دلیل حرارات بالا به آتش فشان تبدیل می شود و گدازه های آتش فشانی از کوه بیرون می آیند و به سطح زمین می رسند که و یک گاز از خود ایجاد می کند که باعث می شود تا شکل اسفنجی بگیرد و بعضی ها سنگ پا اسفنجی نیز می گویند و بعد از سرد شدن قابل استفاده است و پوکه معدنی و سنگ پا به وجود می آید.

سنگ پا  برای از بین بردن سلول های مرده در پایین ترین نقطه بدن کاربرد دارد و یکی از روشهای تمیز کردن کف پا درگذشته بوده و سنگ پا در بسیاری از حمام های قدیمی یک ابزار کاربردی بوده است و هنوز هم بعضی از افراد برای پاکسازی پا از این روش استفاده می کنند.

کشیدن سنگ پا نوعی ماساژ پا است و امروزه کارشناسان طب سنتی نیز کشف کرده اند که سنگ پا کشیدن برای قسمتهای مختلف بدن فواید زیادی دارد و در این مقاله با ما همراه باشیدتا با کاربرد، فواید سنگ پا و… آشنا شوید.

انواع سنگ پا با رنگ های مختلف

سنگ پا بیشتر در دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارد
این سنگ یک نوع سنگ آذرین می باشد که از سرد شدن گذاره های آتشفشانی به وجود می آید و یکی از انواع پوکه های معدنی محسوب می شود.همانطورکه می دانید از سنگ پا به دلیل ویژگی سایندگی آن برای از بین بردن لایه های مرده پوست در قسمت پاشنه پا استفاده می‌شود و امروزه نیز به عنوان یک نوع لایه بردارکف پا کاربرد دارد و سنگ پا کشیدن باعث برطرف کردن ترک پاشنه پا وگاهی درمان بعضی از مشکلات پوستی می شود.

سنگ پا اصل دراندازه ها وابعاد مختلف در بازار موجود است و بیشتر سنگ پاها دوطرف دارند که بسیار مورد استفاده می شود که یک سمت نرم بوده و برای قسمت های حساس پا استفاده می شود و سمت دیگر که زبر وسخت می باشد برای قسمت هایی از پا که پوست آن زبر است کاربرد دارد.

سنگ پا
رنگ مختلف سنگ پا

انواع سنگ پا

سنگ پا انواع مختلفی ندارد و به دو نوع مصنوعی و طبیعی تقسیم می شود که سنگ پا اصل و طبیعی از سنگهای آذرین آتشفشانی ساخته شده وشباهت زیادی به پوکه معدنی دارد و نوع دیگر سنگ پا نیز از پلاستیک درست شده است که به آن سنگ پا مصنوعی نیز می گویند و از نظر سایش تفاوت زیادی بین سنگ پا طبیعی و مصنوعی نمی باشد که شما با توجه به سلیقه خود می توانید هریک از انواع سنگ پا را انتخاب کنید.

سنگ پا طبیعی مواد زاید و پوست مرده را از پایین ترین نقطه بدن خارج می کند

درمان میخچه

بعضی از افراد نیز دچار میخچه و پینه در پا می شوند و علت ایجاد میخچه فشار یا سایش پوست نیز می باشد استفاده ازاین سنگ های پا باعث کوچک شدن اندازه میخچه پا می شود و برای درمان میخچه ابتدا قسمت آسیب دیده را با پماد سالیسیلیک اسید نرم کرده و سپس سنگ را بر روی میخچه آرام بمالید و در این روش حتما خیلی آهسته ونرم این کار را انجام دهید زیرا در غیر این صورت اثر منفی در درمان بیماری خواهد گذاشت و باعث آسیب به پا می شود پس حتما با دقت و به آرامی از سنگ برای درمان میخچه استفاده کنید

اثر سنگ پا در بیماری های مغزی

کشیدن سنگ پا در درمان بعضی از بیماری‌های مرتبط با مغز مثل سردرد بسیار مفید می باشد و در این روش هر چقدر سنگ پا سفت تر و زبرتر باشد اثر بیشتری در درمان سردرد دارد.کشیدن سنگ پا نیز باعث کاهش غلظت خون در بدن می شود و همچنین اگر از سنگ پا به طور مداوم در حمام استفاده شود می تواند تاثیر مثبتی در درمان بعضی از بیماری هایی مثل بی خوابی و فکر و خیال زیاد داشته باشد

آیا سنگ پا برای دیابت مفید است؟

یکی از فواید مهم سنگ پا در درمان بیماری دیابت و تنظیم انسولین خون می باشد و اگر بیماران دیابتی در روز حدودا ۱۰ دقیقه سنگ پا بکشند باعث چربی سوزی و همچنین درمان بیماری قند خون می شود ودر بیماران مبتلا به قند خون نیز خون رسانی به پاها درست انجام نمی شود که استفاده از سنگ پا باعث بهبود سیستم خون رسانی در این بیماران می شود

فواید سنگ پا برای دیابت

یکی از مواردی که سنگ پا انجام می دهد کمک به درمان دیابت است

برطرف کردن کوفتگی بدن با سنگ پا

بعضی ازما دائما دچار کوفتگی و درد بدن نیز هستیم که استفاده از این سنگ در حمام باعث می شود پوستهای مرده از سطح پا خارج شده و کوفتگی بدن با سنگ پا کشیدن از بین برود و بهتر از سنگ های سفت نیز سعی کنید برای تمیز کردن پا استفاده کنید زیرا تاثیر بیشتری در روند بیماری ها دارد و به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید پاهایی زیبا و تمیزداشته باشید در هفته حداقل دو مرتبه از سنگ پا استفاده کرده و بهتر از سنگ پا در شب استفاده کنید تا بعد از تمیز کردن و لایه برداری نیز پوست پا بتواند استراحت کند.

سنگ پا 1

چگونه سنگ پا را تمیزکنیم ؟

هر یک از اعضای خانواده باید سنگ پا مخصوص به خود را داشته باشد و استفاده مشترک از یک سنگ باعث می شود اگر فردی نیز بیماری پوستی داشته باشد به بقیه اعضای خانواده منتقل کند پس حتما به این موضوع توجه کنید و هر بار که از سنگ استفاده کردید آن را زیر آب بگیرید و بعد با کمک برس مویی یا مسواک پوست های مرده را ازمنافذ سنگ خارج کنید و در انتها کمی صابون روی سطح سنگ زده تا اگر باکتری درسنگ پا رشد کرده باشد نیز از بین برود.

تمیز کردن سنگ پا

بعد از استفاده از سنگ پا حتما آن را تمیز کنید و در محل زطوبت دارقرار ندهید
برای خشک شدن سنگ پا آن را درجایی که رطوبت وجود ندارد قرار دهید تا از رشد باکتری جلوگیری شود سنگ پا نیز به مرور زمان کهنه و فرسوده می شود و خاصیت سایش خود را از دست می دهد پس در صورتی که صاف یا نرم شده باشد نیز حتما سنگ پا جدید بخرید.

آیا همه افراد می توانند از این سنگ استفاده کنند

همانطورکه در بالا اشاره کردیم این سنگ یک نوع لایه بردار پوست محسوب شده و خواص درمانی زیادی دارد.اما درافرادی که بیماری پسوریازیس یا بیماری پوستی خاصی دارند نیز بهتر از سنگ پا استفاده نشود و افرادی که بیماری های پوستی دارند قبل از استفاده از سنگ پا نیز با پزشک خود مشورت کننداز گذشته مردم از سنگ پا برای زدودن و پاک کردن وسایل چرب وجرم گرفته نیز استفاده می‌کردند ودرقرون وسطی نیز برای تمیز کردن منزل از سنگپا استفاده می کردند .

سنگ پا برای همه افراد مناسب نیست

امروزه این سنگ در صنعت آرایش و بهداشتی و زیبایی و سلامتی نیز کاربرد دارد وهمان طورکه می دانید خیلی از بیماری ها به علت وجود غلظت خون در بدن می باشد و سنگ پا یک نوع ماساژ درمانی محسوب می شود که با کشیدن سنگ به قسمتهای مختلف بدن نیز مواد زائد از بدن خارج شده و درنتیجه خون بدن تصفیه شده و غلظت آن کم می شود. پس توصیه می شود که در هفته حداقل دوبار از سنگ پا استفاده کنید تا بسیاری از بیماری هایی که در بالا توضیح داده شد درمان شود.

سوالات متداول :
آیا سنگ پا سنگ آذرین است؟

همانطور که می دانید سنگ پا یکی از انواع پوکه معدنی می باشد پس یک نوع سنگ آذرین می باشد که پس از سرد شدن گدازه های آتش فشانی به وجود می آیید و سنگ پا از انفجار دیوارهای آتش فشانی به بیرون پرتاب می شوند و در حین اینکه خنک می شوند یک گاز تولید می کنند که باعث می شود تا شکل اسفنجی و سوراخ سوراخ به خود بگیرد که موجب می شود تا برای لایه برداری پوست استفاده شود.

آیا سنگ پا ضرر دارد؟

سنگ پا در کل ضرر ندارد اما برای همه مناسب نیست کسانی که دیابت دارند باید با دقت استفاده کنند نه اینکه کاملا استفاده نشود چون دیابت اول به پا می زند بعد پوست نازک می شود بعد کسانی که گردش خون ضعیفی دارند و کسانی که داروهای رقیق خون را مصرف می کنند.

مورد بعدی که باعث می شود تا سنگ پا ضرر داشته باشد این است که بعد از استفاده تمیز نمی شود و همه سلول های مرده در منافذ آن جمع می شود و باعث ایجاد باکتری می شود و بعد از هر بار استفاده باید کامل تمیز شود و کامل خشک شود و بعد از یک مدت استفاده بهتر است آن را بچوشانید تا منافذ آن باز شود و کاملا خشک کنید.

طرز استفاده از سنگ پا به چه صورتی است؟

سنگ پا باید در شب استفاده شود که بعد از استفاده شما استراحت می کنید این یک کار درست است و هفته تا 10 روز یک بار استفاده کنید و قبل از استفاده شما باید پاهای خود را خیس کنید و کاملا مرطوب باشد و می توانید چند دقیقه در آب ولرم قرار دهید و بعد سنگ پا را به مناطق از پا که پوست ضخیمی دارد بکشید و این کار را برای چند دقیقه انجام دهید تا تمامی سلول های مرده بدن که از پایین ترین قسمت بدن خارج می شوند به صورت کامل انجام شود.

آیا سنگ پا برای صورت مناسب است؟

با توجه به اینکه سنگ پا یک وسیله ای زبری است استفاده از آن برای پوست صورت امکان آسیب و خراشیدگی وجود دارد پس بهتر است از طرف نرم سنگ پا استفاده کنید چون کمتر آسیب وارد می کند و هفته ای یک بار نه بیشتر استفاده شود بعد از استفاده حتما از نرم کننده استفاده کنید.

آیا سنگ پا باعث افزایش قد می شود؟

سنگ پا برای کسانی که در سن رشد هستند برای افزایش قد بسیار مناسب است توجه کنید کسانی که در سن رشد هستند این کار باعث می شود تا سلول های رشد و هورمون هیپوفیز تحریک شوند و هورمون رشد تولید شود و این باعث افزایش قد می شود.

از سنگ پا چه استفاده ای می شود ؟

رفع ترک پا
درمان میخچه
از بین بردن مو های زائد
درمان خشکی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *