پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی چیست

پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه با نام تجاری پومیس نوعی ماده آتشفشانی است که از سرد شدن گدازه ها حاصل می شود سنگ‌های متخلخل که با وجود سبکی از مقاومت بالایی نیز برخوردار است، دارای سیلیس و فسفر و گوگرد و بهترین عایق صوت و دما است و از پرطرفدارترین مواد اولیه در تولید مصالح ساختمانی.
سعید عبدی می گوید : این ماده به‌ صورت خام در طبیعت پیدا شده و معدنکاران پس از اکتشاف معدن نسبت به استخراج و فرآوری آن اقدام می‌کنند. برای استخراج پوکه خام از دل کوه‌های آتش‌فشانی باید ذخیره پوکه‌هایی که در برخی مواقع قطری بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر دارند و در زیر لایه‌های خاک مدفون شده‌اند را توسط ماشین الات حفر کرده و سپس حمل و دانه ‌بندی  میکنند تا سایزهای مختلف پوکه متناسب با کاربردهای مختلفبه  دست مصرف‌ کننده برسد پوکه معدنی قروه بسیار سبک و با دوام  دارای وزن حجمی تقریبی ۵۰۰ الی ۷۰۰ کیلو گرم برمتر مکعبعایق  حرارتی  و برودتی  سرما ,نقطه ذوب ۱۳۴۲ درجه و تا ۷۶۰- درجه مقاوم است

پوکه معدنی فروه
پوکه معدنی قروه
 • تاریخچه پوکه معدنی:

رنگ این ماده  آتش فشانی سفید و یا خاکستری مایل به سفید هستند. پوکه معدنی  انواع سایز بندی دارد که هرکدام برای مصرف بخصوصی استفاده میشود.

سابقه استفاده و مصرف پوکه معدنی توسط  کارگران روم باستان در گذشته از پوکه معدنی ساختمان های باستانی سال ( ۱۳۴۸ شمسی)یعنی ( ۱۹۶۹ میلادی ) استفاده می کردند . در حال حاضر علاوه بر مصرف در داخل ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، هم  نیز صادر می گردد.

تولید کننده پوکه معدنی

 • اصلی ترین کاربردهای پوکه معدنی چیست؟

 1. ۱- شیب بندی ساختمان
 2. ۲-  سبک سازی انواع سازه ها و دیوار ها و تیغه ها دارد
 3. ۳-کاربرد پوکه معدنی قروه برای کف طبقات ساختمانها و …
 4. ۴-استفاده برای نمای ساختمان و طراحی انواع آبنما
 5. ۵-استفاده در ساخت تونل ها و راه ها
 6. ۶-کاربرد پوکه معدنی در پوشش لوله ها و کف آشپزخانه
 7. ۷-کاربرد پوکه معدنی در انواع ساخت بتن سبک و بلوک ها
 8. 8-کاربرد پوکه معدنی در ساخت  انواع موزائیک ها
متن مرتبط
فروش انلاین پوکه معدنی

 

 • شیب بندی:

یا شیب دادن از مسائل جزئیات واجرای دقیق بوده که بایستی درست انجام شود. شیب بندی بیشتر جهت حرکت وهدایت آب آن هم به طوری که با کشش کافی بوده باشد وبرای فضاهای خارجی مانند محوطه سازی پیاده رو سازی حیاط سازی وشیب بندی های کوچک مانند شیب بندی بام سرویس ها آبریز چون توالت دستشوی و آشپزخانه و…

 1.  شیب بندی پشت بام با استفاده از پوکه معدنی

 2. حمل ونقل آسان

 3. قیمت مناسب

 4. عایق صداومقاوم در برابر آتش سوزی

 5. ضد موریانه 

 

پوکه معدنی چیست
پوکه معدنی چیست

پوکه معدنی سیاه:

در مناطق کردستان در شهرستان قروه یافت میشود این نوع پوکه بوجود آمده از گدازهای آتشفشانی که پس از رسیدن به سطح زمین سردوبصورت دانه های ریزودرشت تبدیل میشود این ماده به علت انتشار گازاز خودبه صورت اسفنجی وبسیار سبک درآمده است واصطلاح علمی آن پومیس یا اسکوریا می باشد.از مهمترین ویژگی های این محصول ترکیب با سیمان وزنی سبک وقابلیت نگهداری آبمی باشد که موجب مقاومت بتن ساخته شده میگردد.

مزایای پوکه معدنی:

 1. مزایای پوکه معدنی بسته بندی شده شامل:
 2. ۱-حمل آسان
 3. ۲-قابلیت شمارش کیسه ها
 4. ۳=قابلیت تشخیص وزن پوکه معدنی
 5. ۳-ارسال پوکه معدنی به تمام نقاط ایران
 6. ۴=فروش در اکثر استانهای ایران {ارسال رایگان از یک کیلو به بالا}
 7. ۵-مناسب برای مناطق پرتردد.

تهیه پوکه معدنی:

برای تهیه پوکه معدنی قروه لطفا با شماره     09186565360   تماس بگیرید.

 

 

 

Related Post