پوکه معدنی

پوکه معدنی بوشهر

پوکه معدنی بوشهر

پوکه معدنی بوشهر به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می گردد. که پوکه معدنی بوشهر از نوع طبیعی آن بوده و دارای سطح وسیعی از کاربرد است. از جمله خواص پوکه معدنی کرمانشاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱-وزن بسیار ناچیز پوکه به اندازه ۵/۰ تا ۷/۰ دهم گرم می باشد. این وزن به گونه ای است که می تواند این سنگ بر روی آب شناور بماند.
۲-پوکه معدنی کرمانشاه در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است. به طوری که می تواند تا ۷۶۰ درجه سانتی گراد در مقابل حرارت دوام آورده و تغییر شکل ندهد. این میزان مقاوت به این دلیل است که دمای ذوب این سنگ ۱۳۴۲ درجه سانتی گراد است.
۳-بتون حاصل از پوکه معدنی کرمانشاه بسیار کم وزن تر از بتن معمولی بوده و این ویژگی باعث می شود که بتوان از آن برای شیب بندی بام استفاده کرد. البته برای شیب بندی بام باید از پوکه های ۴۰ میلی متری استفاده نمود.پوکه ساختمانی همان پوکه معدنی قروه میباشد.
۴-از جمله استفاده های پوکه معدنی بوشهر استفاده آن در ساخت  بلوک های سبک سقفی و دیواری، تولید موزاییک ارزان، بتون با وزن کم، ساخت قطعات باربری سبک و به عنوان عایق حرارتی جهت عدم تبادل گرما و سرما در سردخانه ها و گرم خانه ها و در نهایت به عنوان پوششی برای لوله های انتقال گرما است( برای این مصرف باید از پوکه های با اندازه دانه ۳۰ میلی متر استفاده نمود).

پوکه معدنی بوشهر
پوکه معدنی بوشهر

وزن مخصوص پوکه معدنی بوشهر

در بیشتر صنایع از پوکه معدنی بوشهر استفاده می کنند.

متن مرتبط
انواع پوکه معدنی

اما مهندسان علاوه بر اینکه به خواص پوکه معدنی توجه می کنند، به وزن آن نیز بسیار اهمیت می دهند.

وزنی که پوکه معدنی قروه دارد چیزی بین 0/5 الی 0/7 است که اگر بخواهیم یک عدد ثابت در نظر بگیریم باید گفت که وزن مخصوص پوکه  کمتر از 1 می باشد.

همین ویژگی پوکه باعث شده است که در پروژه های بزرگ از پوکه استفاده کنند.

چرا که هم وزن کمی دارد و هم از خواص زیادی برخوردار است.

اگر به کیفیت کار خود اهمیت می دهید و می خواهید در تمام پروژه های صنعتی کار شما بهترین باشد، باید از بهترین مصالح استفاده کنید.

پوکه وزن سبک دارد و از مقاومت بالا نیز برخوردار است پس بهترین گزینه برای شما است تا سرعت کارتان را افزایش دهید.

مقایسه پوکه صنعتی با پوکه معدنی بوشهر

پوکه صنعتی همان گونه که از نامش پیداست، توسط عوامل طبیعی ساخته نمی شود. این نوع پوکه از انبساط خاک رس در کوره هایی با درجه حرارت ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد که به صورت چرخان در حال حرکت هستند ساخته می گردد. شکل این پوکه ها گرد و دارای سطحی زبر و ناهموار هستند. اگر این پوکه ها را در زیر میکروسکوپ مشاهده کنیم خواهیم دید که آنها دارای خلل و فرج ریز قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافتی سیاه رنگ است. این در حالی است که میزان خلل و فرج در پوکه های طبیعی بسیار بیش از صنعتی بود و وزن کمتری نسبت به آن دارد. پوکه های معدنی کرمانشاه نه تنها برای مصارف ساختمانی به کار می روند بلکه چون حاصل از فعالیت های آتشفشانی است، حامل مواد معدنی غنی برای کشاورزی می باشند، و از خاک آن برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. پوکه معدنی بوشهر که حاصل پوکه معدنی قروه است یکی از بهترین پوکه های موجود در بازار می باشد.

متن مرتبط
پوکه معدنی چیست؟

About the author

بنده سعید عبدی هستم مدیر شرکت پوکه معدنی با بیش از چندین سال سابقه کار در امر تولید انواع پوکه معدنی امیدوارم بتونم خدمات با کیفیتی به شما عزیزان ارائه بدم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *