انواع پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی

یکی از سنگ های معدنی که در ایران وجود دراد و نوع آن اسکوریا می باشد که بیشتر در ایران به پوکه معدنی قروه شهرت دارد و فقط در این شهر استخراج می شود و در ادمه به انواع این سنگ معدنی می پردازیم که چه کاربردهای دارند و مزیت آنها و معایب را بررسی می کنیم.

انواع پوکه معدنی قروه که هر کدام کاربرد و خواص خاصی دارند شامل  :

  1. پوکه سیاه
  2. پوکه عدسی
  3. پوکه نخودی
  4. پوکه ماسه ای

انواع پوکه معدنی

آیا میدانید پوکه معدنی کدام است

پوکه معدنی دانه های بسیار سبک  هستند که حاصل  فعالیتهای آتشفشانی است یعنی مواد مذاب از اعماق کوه های اتش فشانی بیرون می آیند و بعد از سرد شدن به دانه های بسیار سبک تبدیل میشوند که همان پوکه معدنی هستند.

تاریخچه پوکه معدنی چیست

رنگ این ماده  آتش فشانی سفید و یا خاکستری مایل به سفید هستند. پوکه معدنی  انواع سایز بندی دارد که هرکدام برای مصرف بخصوصی استفاده میشود.

سابقه استفاده و مصرف پوکه معدنی توسط  کارگران روم باستان در گذشته از پوکه معدنی ساختمان های باستانی سال ( ۱۳۴۸ شمسی)یعنی ( ۱۹۶۹ میلادی ) استفاده می کردند . در حال حاضر علاوه بر مصرف در داخل ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، هم  نیز صادر می گردد.

انواع پوکه معدنی چه نام داردانواع پوکه معدنی که هر کدام کاربرد و خواص خاصی دارند شامل  

  1. پوکه سیاه
  2. پوکه عدسی
  3. پوکه نخودی
  4. پوکه ماسه ای

انواع پوکه معدنی

پوکه سیاه چیست

پوکه سیاه نوعی پوکه معدنی هستش که به صورت کلی از معدن استخراج میشه موارد مصرف پوکه سیاه بسیار متعدد میباشد از این موارد میتوان استفاده در ساخت بلوک پوکه ای که در ساختمان سازی و دیوار چینی کاربرد دارد.

متن مرتبط
بهترین پوکه معدنی در ایران

بیشترین استفاده از پوکه سیاه بادامی در شیب بندی پشت بام و بین طبقات ساختمان میباشد

پوکه بادامی چیست و کاربرد آن

پوکه بادامی در تصفیه خانه ها و ساخت تونل ها و…کاربرد دارد و باعث میشود  دیوار و سقفها عایق شود و به دلیل سبک بودن خطر ریزش سقف و دیوارها را به حداقل خواهد میرساند

استفاده از پوکه سیاه در صنعت کشاورزی به دلیل اینکه خاصیت جذب بالای آب توسط پوکه بادامی, باعث آب رسانی قره چکانی و  تدریجی به گیاه میگردد

پوکه سیاه بادامی در ساخت و طراحی آبنما های بسیار زیبا استفاده می شود که به صورت سنگهای لاشه با ابعاد متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد.

پوکه نخودی

پوکه عدسی(نخودی) چیست و کاربرد آن

سایز پوکه عدسی ۱۰ الی ۱۵ میلیمتر میباشد البته حدودی!

وزن هر متر مکعب وزن سایز پوکه معدنی عدسی حدود ۵۵۰ الی ۶۵۰ کیلو گرم است

پوکه عدسی در تولید بلوک های سبک ، دیواری ،سقفی ،و غیره

 پوکه ماسه ای چیست و کاربرد آن

وزن هر متر مکعب  پوکه ماسه ای تقریبا ۸۰۰ الی ۹۰۰ کیلوگرم است که این در حالی است که وزن هر متر مکعب پوکه ماسه ای معمولی تقریبا ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ کیلوگرم می باشد

کاربرد پوکه ماسه ای برای تولید بلوک های سقفی و دیواری و باید از پوکه ماسه ای و برای ساخت انواع بتن سبک و پر کردن سطح لوله ها از پوکه ماسه ای با سایز ۰ تا ۵ میلیمتر استفاده می شود

روش سفارش پوکه معدنی

برای سفارش انواع پوکه معدنی لطفا با شماره 09186565360  (اقای عبدی) تماس حاصل نماید با تشکر

متن مرتبط
پوکه معدنی قروه

Related Post