پوکه  معدنی که یکی از انواع سنگ‌های آتشفشانی است، خود دارای انواع مختلفی می‌باشد که در عرصه صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از  انواع پوکه‌های معدنی، لاشه پوکه می‌باشد که در اثر فوران کردن مواد مذاب از درون کوه آتشفشانی به محیط بیرون به دست می‌آیند. از این نوع پوکه برای مصارفی همچون ساخت آبنما‌های تزئینی و… استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد این نوع از پوکه معدنی و ویژگی‌ها و مصارف و انواع آن با شما صحبت می‌کنیم. در صورتی که تمایل دارید می‌توانید ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

لاشه پوکه
لاشه پوکه

لاشه پوکه چیست؟

لاشه‌های پوکه‌ای که با نام پوکه معدنی آبنما نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع پوکه‌های معدنی می‌باشد و ویژگی‌های پوکه معدنی را دارا می‌باشد. پوکه معدنی آبنما ساختاری متخلخل دارد و همین باعث شده تا وزن کمی نیز داشته باشد اما با این وجود از سختی بالایی برخوردار است و مقاومت خوبی دارد. محل استخراج این نوع پوکه در مناطق آتشفشانی و نزدیک به کوه‌های آتشفشانی می‌باشد و شما می‌توانید به راحتی و با شناخت از این سنگ آن را در این منطقه‌ها پیدا کنید.

رنگ بندی‌های خاص این مدل پوکه معدنی که بخاطر ترکیب مواد مذاب با عناصر و موادی دیگر به وجود می‌آید، باعث شده تا بتوان از آن برای مصارف زیادی استفاده کرد که در بخش های بعد این مقاله به آن اشاره می‌کنیم‌.

انواع لاشه پوکه

لاشه پوکه که یکی از انواع پوکه‌های معدنی و از خانواده سنگ‌های آتشفشانی است، خود نیز دارای انواع مختلفی می‌باشد. در زیر دو نوع از این نوع سنگ آتشفشانی را برای شما نام می‌بریم و توضیحاتی را درباره هر نوع برای شما بیان می‌کنیم.

مصارف لاشه پوکه

در قسمت‌های قبلی در رابطه با لاشه پوکه توضیحاتی را بیان کردیم و گفتیم که یکی از انواع پوکه‌های معدنی که از سنگ‌های آتشفشانی است، به وجود می‌آید و در اطراف کوه‌های آتشفشانی به فراوانی یافت می‌شود. از این سنگ آتشفشانی برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود اما عمده ترین مصارف آن، استفاده از آن در ساخت آبنما و طرح‌های تزئینی در ساختمان می‌باشد.

این پوکه بخاطر مقاومت بالایی که در شرایط مختلف آب و هوایی دارد بهترین گزینه برای انتخاب و استفاده از آن برای ساخت آبنما می‌باشد. همچنین این پوکه در ابعاد بزرگی می‌تواند به محل مورد نظر برای استفاده انتقال پیدا کند و در آنجا برش خورده و یا در اثر ضربه خرد شده و مورد استفاده قرار بگیرد. از این مدل از پوکه برای تزیین دیوار‌ها در باغ‌ها نیز استفاده می‌شود. اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که تمام این مصارف ارتباطی با ویژگی‌های این پوکه یعنی مقاومت بالای آن و وزن سبک و رنگ‌بندی‌های مختلف آن دارد.

لاشه پوکه
پوکه معدنی آبنما

لاشه پوکه را از کجا می توان تهیه کرد؟

لاشه‌های پوکه که از انواع پوکه معدنی است در مناطق آتشفشانی بسیار وجود دارد. اما یکی از بهترین مناطقی که می‌توان این نوع سنگ آتشفشانی را در آنجا پیدا کرد، معادن پوکه قروه هستند که بهترین پوکه‌ها را برای استفاده و مصرف دارند. شما می‌توانید این نوع از پوکه‌های معدنی را به صورت عمده از پوکه نت سفارش دهید و اطمینان کامل داشته باشید که این پوکه از معادن پوکه قروه کشف و استخراج شده است و با کیفیت ترین پوکه‌ها به دست شما می‌رسد.

از دیگر امکاناتی که پوکه نت در اختیار شما گذاشته است می‌توان به حمل و نقل این پوکه‌های معدنی به اکثر مناطق ایران به وسیله ماشین‌‌های سنگین اشاره کرد. تمامی این امکانات که توسط این شرکت در اختیار شما قرار داده می‌شود باعث راحتی کار شما شده و همچنین خیال شما را از بابت کیفیت بالای آن و تهیه آن از بهترین معدن، راحت می‌کند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با لاشه پوکه آشنا کنیم و نکاتی را در خصوص این سنگ آتشفشانی که نوعی از پوکه ی معدنی می‌باشد، برای شما بیان کردیم. این نوع سنگ آتشفشانی با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده در ساخت هر چیزی مناسب نیست و تنها برای ساخت آبنما‌ها و دیوار‌های تزئینی کاربرد دارد. بهترین معدنی که می‌توان این پوکه متخلخل را از آن استخراج کرد، معدن پوکه قروه است که پوکه نت امکان خرید عمده این پوکه را از این معدن برای شما فراهم کرده است.

در صورتی که سوالی در خصوص این پوکه دارید، می‌توانید آن را در قسمت پایینی سایت و در کادر نظرات کاربران برای ما یادداشت کنید تا متخصصان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند. از اینکه تا انتهای این مقاله در خصوص این پوکه با ما همراه بودید از شما تشکر می‌کنیم‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *