سنگ پا چه کاربردی دارد؟

کاربرد سنگ پا

سنگ پا چه کاربردهای دارد، کاربرد سنگ پا در کدام صنعت بیشتر است، فواید و مضرات سنگ، تاریخچه همه این سوال ها در این بخش به صورت کامل توضیح داده می شود و به پاسخ آن خواهید رسید همه ما به یکی از کاربردهای سنگ پا که لایه برداری و نظافت پوست است را می دانیم اما ما در اینجا به دیگر موارد استفاده سنگ پا می پردازیم.

سنگ پا یکی از سنگ های آتشفشانی است که وظیفه لایه برداری سلول های مرده از پاشنه پا را دارد و در کل کار لایه برداری را انجام می دهد و از قدیم هم برای این کار استفاده شده بود اما با پیشرفت تکنولوژی کاربردهای سنگ پا نیز بیشتر شد این سنگ زمانی که داغ می شوند در عمق زمین تبدیل به آتش فشان می شود و بیرون می آید زمانی که سرد می شود یا با آب برخورد می کند از خود گازهای تولید می کند که باعث متخلخل بودنش می شود و از زمان یونان باستان وجود داشته و به خاورمیانه فرستاده شد و از خانواده ای سنگ آذرین می باشد.

اولین کاربرد سنگ پا 

در اوایل که سنگ پا به وجود آمده بود بیشتر مردم آن را به دلیل سبک بودن، سخت بودن، مقاوم بودنش بیشتر برای پاک کردن چربی و محیط کثیف کاربرد داشت و از آن برای پاک کردن قابلمه و ظروف غذایی استفاده می شود که چربی یا سیاه بودنش را بخواهیم از بین ببریم البته این را نیز باید گفت که هنوز هم می توان ظروف غذایی که غذایی سوخته یا چربی دارند که به هیچ گونه پاک نمی شوند می توان از سنگ پا استفاده کرد.

کاربرد سنگ پا
رفع چربی و پاک کردن جرم کثیف اولین کاربرد سنگ پا

کاربرد سنگ پا چیست؟

  1. ترک پا
  2. لایه برداری پوست
  3. درمان میخچه و پینه
  4. از بین بردن موهای زائد
  5. برطرف کردن تیرگی زیر بغل
  6. درمان خشکی پوست
  7. جدا کردن پرز از لباس
  8. تمیز کردن سنگ توالت

1- ترک پا 

ترک پا یکی از معضلاتی است که بسیاری به دلیل تغییر آب و هوایی و دلایل دیگر با آن دست و پنجه نرم می کنند و این ترک پا باعث می شود حتی در راه رفتن نیز مشکل داشته باشید و ترک پا در پاشنه ای پا باعث می شود تا پوست ضخیم شود و ازبین نرود و شما کافی است هفته ای از سنگ پا استفاده کنید تا ترک پا را رفع کنید.

رفع ترک پا
رفع ترک پا در سنگ پا

2- لایه برداری پوست

یکی دیگر از کاربرد سنگ پا لایه برداری پوست می باشد و به این صورت است که سنگ پا بیشتر از اسمش مشخص است برای سلول های مرده کف پا میباشد اما برای قسمت های مانند آرنج، زانو و سایر قسمتهای بدن استفاده می شود و بعد از حمام کردن می توانید از آن استفاده کنید تا تیرگی که ایجاد شده است از بین برود و اگر راضی نشدید دوباره این کار را تکرار کنید.

3-درمان میخچه و پینه

میخچه و پینه به دلیل سایش پوست و فشار زیاد ایجاد می شود و اغلب در کف پا و پاشنه ایجاد می شود و یکی از کاربردهای سنگ پا این است که این مشکل را حل کند و شما قبل از استفاده حتما با پماد مخصوص(سالیسیلیک‌اسید) آن را بمالید تا نرم شود و بعد این سنگ آتشفشانی را به آهستگی به اطراف بمالید و بسیار دقت کنید.

درمان میخچه و پینه
رفع میخچه و پینه با سنگ پا

4- از بین بردن موهای زائد

تعداد افرادی که برای از بین بردن موهای زائد خود از موبر و موم استفاده می کنند بسیار زیاد است و این کار باعث ایجاد درد و سوزش شود اما با استفاده از سنگ پا می توانید به سادگی از شر موهای زائد خلاص شوید و به این صورت که بدن را با آب گرم آماده کنید و بعد از آن به آهستگی سنگ پا را بکشید بعد از آن اگر احساس سوزش یا درد کردید این کار را متوقف کنید و این کار را چند بار تکرار کنید و متوجه می شوید که موی زائد وجود ندارد.

5- رفع تیرگی زیر بغل

به دلیل استفاده از ژیلت، عطر و موبر باعث شده است تا زیر بغل تیره رنگ شود و برای از بین بردن تیرگی از صابون و سنگ پا استفاده کنید و ابتدا آن را با آب گرم بشویید و بعد صابون و سنگ پا را بکشید.

رفع تیرگی زیر بغل با سنگ پا

6- درمان خشکی پوست

خشکی پوست به دلیل تغییرات آب و هوا می باشد و برای درمان بهتر لایه برداری کنید و این کار توسط دستگاه ها انجام می شود و کاربرد سنگ پا می تواند خشکی پوست را از بین ببرد و بعد از آن از نرم کننده استفاده کنید تا خشکی پوست کم شود.

7-جدا کردن پرز از لباس

اگر شما لباس پشمی و پرزدار دارید و به شکلی دون دون شده است می توانید از سنگ پا استفاده کنید و به آرامی کشیده شود روی لباس و این مشکل حل می شود و باید این کار به آرامی انجام شود تا بافت لباس آسیب نبیند.

8-تمیز کردن سنگ توالت

اگر کف سنگ توالت شا نیز لایه سبز رنگی گرفته به خودش بهتر است از این کاربرد سنگ پا نیز استفاده کنید و با لکه بر می توانید این لکه را از بین ببرید و کافی است چند بار کشیده شود و بعد تمیز می شود و فقط نباید از این سنگ پا یا پوکه معدنی دیگر استفاده کنید.

استفاده از سنگ پا در فرش

فرش ما ممکن است بر اثر سوختگی یا عوامل دیگر سخت شده باشد و شما با استفاده از سنگ پا این قسمت را نرم می کنید و کافی است روی آن قسمت کشیده شود و برای از بین بردن پرز قالی نیز می توان استفاده کرد.

کاربردهای صنعتی سنگ پا

سنگ پا کاربرد صنعتی نیز دارد و برای تولید خمیر دندان استفاده می شود و تعدادی از کشورها از این سنگ معدنی برای تولید خمیر دندان استفاده می کنند و این کار توسط افراد متخصص و خبره انجام می شود.

و سنگ پا یا پوکه معدنی را می توان در صنعت ساختمان سازی نیز استفاده کرد و این کار به دلیل سبک بودن آن می باشد.

متن مرتبط
سنگ پا چیست و از سنگ پا چه استفاده ای می شود؟

Related Post