بهترین پوکه معدنی در ایران

انواع پوکه معدنی
بهترین پوکه معدنی ایران در کدام شهر تولید میشود
در شهر قروه معادن زیادی به استخراج پوکه معدنی می‌پردازند و همین امر باعث شده است که کشور ما در رده‌ی چهارم جهان به عنوان بهترین تولید کننده پوکه معدنی شناخته شود

متخلخل بودن پوکه چیست؟

پوکه معدنی به دلیل اینکه اجزای تشکیل دهنده آن به صورت کامل به هم متصل نشده‌اند، به متخلخل بودن شناخته شده است. متخلخل بودن بدین معناست که اجزای یک شی‌ء کاملاً به هم متصل نباشد.

تاریخچه پوکه معدنی:

رنگ این ماده آتش فشانی سفید و یا خاکستری مایل به سفید هستند. پوکه معدنی انواع سایز بندی دارد که هرکدام برای مصرف بخصوصی استفاده میشود.

سابقه استفاده و مصرف پوکه معدنی توسط کارگران روم باستان در گذشته از پوکه معدنی ساختمان های باستانی سال ( ۱۳۴۸ شمسی)یعنی ( ۱۹۶۹ میلادی ) استفاده می کردند . در حال حاضر علاوه بر مصرف در داخل ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، هم نیز صادر می گردد.

درایران سه نوع پوکه یافت می شود.

پوکه اسکوریا – همان جنس سنگ پا

پوکه سفید تبریز- جنس آهکی ونرم
پوکه صنعتی که از خاک تولید می شود البته در قروه پوکه سیاه نیز وجود دارد
پوکه سیاه
پوکه معدنی سیاه در مناطق کردستان در شهرستان قروه یافت می شود این نوع پوکه بوجود آمده از گدازهای آتشفشانی که پس از رسیدن به سطح زمین سردوبصورت دانه های ریزودرشت تبدیل می شود این ماده به علت انتشار گازاز خودبه صورت اسفنجی وبسیار سبک درآمده است واصطلاح علمی آن پومیس یا اسکوریا می باشد.از مهمترین ویژگی های این محصول ترکیب با سیمان وزنی سبک وقابلیت نگهداری آبمی باشد که موجب مقاومت بتن ساخته شده میگردد.

پوکه سفید تبریز

پوکه سفید تبریز همانند پوکه تبریز کاربرد مشترکی دارند اما به دلیل استحکام پایین پوکه سفید نمی توان به تنهای استفاده نمود پوکه سفید باید با پوکه معدنی قروه مخلوط کرده تا بتوان بلوک یا بتن سبک ومحکم تهیه نمود.

پوکه معدنی سبک

یکی از مزیت های پوکه قره این می باشد که بسیار سبک می باشد و باید بدانید که پوکه معدنی عبدی در اختیار داشتن بزرگترین معدن پوکه در کشور وتولید روزانه بیش از 2۰۰۰ متر مکعب درانواع سایزهای مختلف که پوکه بادامی، پوکه نخودی، پوکه عدسی، پوکه ماسه نرمه قسمتی از انواع پوکه های تولیدی عبدی می باشد.

پوکه معدنی قروه

بهترین نوع پوکه معدنی در استان کردستان در شهرستان قروه وجود دارد که دارای بیش از ۲۰معدن پوکه فعال می باشد که هر کدام از معادن پوکه دارای وزن مخصوص هستند که بیشتر پوکه سبک را تولید می کنند که انواع مختلف را شامل می شود به طور مثال معدن دیراکلوبه مانند رنگ قرمز هست که میانگین این پوکه معدنی بیش از ۶۰۰ کیلو گرم درهرمترمکعب می باشد.

اما درمورد پوکه معدنی عبدی که جزءای از معادن قروه بوده که محصول معدن به رنگ مشکی وخاکستری می باشد و میانگین وزن مخصوص ۵۰۰الی ۵۵۰ کیلوگرم در هرمتر مکعب می باشد که مرغوب ترین نوع پوکه معدنی در ایران به حساب می آید. از لحاظ سبکی وتخلخل وسختی بالاعایق صدا وحرارت ومقاوم در برابرآتش سوزی، پوکه معدنی قروه را می توان در صنعت ساختمانی وعمرانی برای سبک سازه استفاده نمودکه اندازه این ماده معدنی از۱ تا ۱۰۰میلیمتر می باشد که هرکدام برای مصارف خاص استفاده می شود که شامل:

پوکه معدنی ۱۰*۲۰ میلیمتربیشتر برای شیب بندی ساختمان سبک سازی تونل مترو…

پوکه معدنی ۵-۱۰ میلیمتر سبک سازی ساختمان پرکردن کف طبقات وبتن سبک

پوکه معدنی ۰-۵ میلیمتر استفاده برای بلوک زنی مخلوط مناسب سیمان برای بتن سبک ومناسب برای صنعت کشاورزی وساخت موزاِئیک

بسته بندی پوکه معدنی

یکی از مزیت های که پوکه عبدی دارد نسبت به سایر رقبا این است که پوکه را بسته بندی یم کند تا برای کسانی که خرید یم کنند به راحتی جابه جا شود و این کار ارسال را برای تمامی نقاط ایران راحت می کند.

مزایای پوکه معدنی بسته بندی شده شامل:
حمل آسان
قابلیت شمارش کیسه ها
قابلیت تشخیص وزن پوکه معدنی
ارسال پوکه معدنی به تمام نقاط ایران
فروش در اکثر استانهای ایران {ارسال رایگان از یک کیلو به بالا}
مناسب برای مناطق پرتردد.
قیمت وسفارش انواع پوکه معدنی
نحوه خرید پوکه معدنی بستگی به درخواست شما دارد به این صورت است که پوکه ها به طور کلی به صورت بسته های ۳۰ لیتری ۶۰ لیتری ۱۰۰۰لیتری که محتویات هر کیسه شامل:

پوکه بادامی سایز ۱۰*۲۰

پوکه نخودی سایز۵*۱۰سنگ پا

اسکریا

سنگ بیرونی است.هنگامی که مواد مذاب درونی زمین به سطح زمین می رسدگازهای موجود درآن خارج شده که محل خروج هوابه صورت حفره برروی سنگ باقی می ماند وحالت اسفنجی به خود میگیرد وپخته شدن سنگ وحفره مانند سبب سبک شدن پوکه معدنی می شود.

سنگ پا همان سنگ آذرین است که در مناطق کردستان وقزوین یافت می شود سنگ پا به علت اسفنجی بودن مورد مناسبی برای از بین بردن لایه ها وسلول های مرده ای پای انسان می شود.

سنگ های که با دستگاه تولید می شود اندازه آنها میتواند به سلیقه مشتری باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *