بهترین پوکه معدنی در ایران

انواع پوکه معدنی

بهترین پوکه معدنی ایران کجاست، کیفیت پوکه خوب چگونه است، چگونه بهترین پوکه را بشناسیم و چه ویژگی های دارد را به صورت کامل در این مقاله بررسی می کنیم اگر شما این گونه سوالها برای شما پیش آمده پس با ما همراه باشید چونه به همه اینها جواب خواهیم داد.

بهترین پوکه ایران در شهر قروه تولید می شود در شهر قروه معادن زیادی به استخراج پوکه معدنی  می‌پردازند و همین امر باعث شده است که کشور ما در رده‌ی چهارم جهان به عنوان بهترین تولید کننده پوکه معدنی شناخته شود

پوکه معدنی
پوکه معدنی

چگونه پوکه مرغوب و با کیفیت را انتخاب کنیم؟

ما قبلا به صورت کامل پوکه معدنی، قیمت پوکه معدنی، انواع پوکه و خواص و کاربردها را به صورت کامل توضیح داده ایم اما در اینجا سعی می کنیم که روش تشخیص پوکه با کیفیت را توضیح بدهیم قبل از اینکه کیفیت را تشخیص دهیم باید یک سری ویژگی های که در تعیین کیفیت پوکه موثر هستند را بررسی کنیم.

 • چگالی پوکه معدنی

چگالی پوکه معدنی یکی از ویژگی های مهم برای تشخیص کیفیت در پومیس است و تعریف چگالی یعنی نسبت جرم به حجم است و اگر بخواهیم بر اساس چگالی انتخاب کنیم پوکه ی معدنی که چگالی کمتری داشته باشد با کیفیت تر است.

 • متخلخل بودن پوکه چیست؟

پوکه معدنی به دلیل اینکه اجزای تشکیل دهنده آن به صورت کامل به هم متصل نشده‌اند، به متخلخل بودن شناخته شده است. متخلخل بودن بدین معناست که اجزای یک شی‌ء کاملاً به هم متصل نباشد و دارای حباب های باشد برای اینکه درک کاملی از این سگ معدنی داشته باشید می توانید سنگ پا را متصور بشید که چه مقدار متخلخل است و این امر باعث می شود تا انرژی و جریان هوا داخل آن از بین برود و برای عایق صدا کاربرد دارد و پوکه ای که متخلخل زیادی داشته باشد مرغوب است.

 • درجه سختی و مقاوت پوکه ی معدنی

باتوجه به اینکه پوکه برای تولیدش باید درجه سختی بسیار بالایی را تحمل کند و در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم است و به دلیل تحمل درجه سختی دارای املاح معدنی بسیار زیادی است که پوکه را می توان برای نساجی، کشاورزی و… استفاده کرد.

متن مرتبط
کاربرد و خواص پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی عایقی مناسب برای صدا، گرما و سرما

 • شاید باورش سخت باشد اما پوکه معدنی می‌تواند امواج صدا را خنثی کند.
 • اگر شما در مصالح ساختمانی از پوکه معدنی قروه استفاده کنید، دیگر لازم نیست از عایق‌های صدا در ساختمان استفاده کنید.
 • جالب‌تر از آن این است که پوکه معدنی قروه به عنوان عایق سرما و گرما شناخته شده است.
 • هزینه های اضافی نیز با به کار گیری این محصول در ساختمان سازی، کاهش می یابد.

بهترین پوکه معدنی ایران کدام است؟

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد پوکه معدنی باید چگالی و درجه سختی بالایی داشته باشد و در ایران آزمایشات متعددی در معادن پوکه صورت گرفته است و معادن قروه بهترین پوکه هستند و به دلیل چگالی بالا و وزن کم در بسیاری از صنعت ها کاربرد دارد و قابل استفاده است.

تاریخچه پوکه معدنی:

رنگ این ماده  آتش فشانی سفید و یا خاکستری مایل به سفید هستند. پوکه معدنی  انواع سایز بندی دارد که هرکدام برای مصرف بخصوصی استفاده میشود.

سابقه استفاده و مصرف پوکه معدنی توسط  کارگران روم باستان در گذشته از پوکه معدنی ساختمان های باستانی سال ( ۱۳۴۸ شمسی)یعنی ( ۱۹۶۹ میلادی ) استفاده می کردند . در حال حاضر علاوه بر مصرف در داخل ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، هم  نیز صادر می گردد.

اصلی ترین کاربردهای پوکه معدنی چیست؟

 1. شیب بندی ساختمان
 2. سبک سازی انواع سازه ها و دیوار ها و تیغه ها دارد
 3. کاربرد پوکه معدنی قروه برای کف طبقات ساختمانها و …
 4. استفاده برای نمای ساختمان و طراحی انواع آبنما
 5. استفاده در ساخت تونل ها و راه ها
 6. کاربرد پوکه معدنی در پوشش لوله ها و کف آشپزخانه
 7. کاربرد پوکه معدنی در انواع ساخت بتن سبک و بلوک ها
 8. کاربرد پوکه معدنی در ساخت  انواع موزائیک ها
متن مرتبط
فروش انلاین انواع پوکه معدنی(پوکه بادامی، عدسی و ماسه ای)

برای تهیه پوکه معدنی قروه لطفا با شماره   09186565360   تماس بگیرید.

Related Post