تهیه پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست

پوکه یکی از مصالح ساختمانی است که عمدتا به دو نوع پوکه معدنی و پوکه صنعتی تقسیم می شود.

پوکه معدنی

پوکه معدنی دانه سبک حاصل از فعالیتهای آتشفشانی میباشد. مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به سایر مصالح ساختمانی مشابه آن از قبیل شن و ماسه، وزن مخصوص بسیار کم پوکه معدنی و دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل فراوان آن می باشد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است.

پوکه بادامی,پوکه نخودی,پوکه عدسی,پوکه ماسه ای,

پوکه صنعتی

پوکه صنعتی از انبساط خاک رس در کوره های گردان با حرارتی حدود هزار و دویست درجه سانتیگراد بدست می آید. دانه های پوکه صنعتی دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند. رویه میکروسکوپی خارجی دانه ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است. در شکل به خوبی مشاهده می کنیم:

از ویژگی های پوکه صنعتی وزن کم، هدایت حرارتی پایین، افت صوتی مناسب، مقاومت در برابر آتش، عایق صوتی و جاذب صوت، کار پذیری با انواع ملات، شکل مناسب، فساد ناپذیری، دوام و پایداری شیمیایی می باشد.

گاهی از دسته ی سومی به اسم پوکه آجری نام می بریم.

پوکه آجری

پوکه آجری در واقع از پس مانده و خرابی آجرهایی که قابل استفاده نیستند تولید میگردد. در واقع آجر های خراب را آسیاب کرده و در کارهای ساختمانی از آنها استفاده می کنند. پوکههای آجری خاصیت سایر پوکهها را دارا نمی باشند یعنی به هیچ وجه عایق صوت و حرارت نیستند، سبکی سایر پوکهها را ندارند ولی از لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند

شماره تماس: 09186565360